Skip to main content

Nowa linia produkcyjna Radonova – większa wydajność i niezawodność dostaw

By 6 kwietnia, 202114 czerwca, 2021News, Ogólne

Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na pomiary radonu, Radonova Laboratories uruchomiła nową linię produkcyjną w Uppsali w Szwecji. Kosztująca około 400 000 euro nowa linia produkcyjna pozwoli firmie Radonova zwiększyć moc produkcyjną o ok. 300 procent. Klienci natychmiast skorzystają na większej niezawodności i krótszych terminach dostaw.

Zwiększone zapotrzebowanie na pomiary radonu

Zwiększone zapotrzebowanie na pomiary radonu wynika z kilku czynników. Od bardziej rygorystycznych przepisów i regulacji po zwiększoną świadomość i większe możliwości efektywnego przeprowadzania pomiarów radonu na dużą skalę. Radonova zainwestowała również znaczne środki w strategię transformacji cyfrowej, aby usprawnić swoje procesy i zwiększyć swoją zdolność do rozwoju zgodnie z zapotrzebowaniem użytkowników.

Nowa linia produkcyjna

– Jeśli chodzi o branżę, nowa linia produkcyjna stawia nas zdecydowanie w czołówce, gdy mówimy o automatyzacji i cyfryzacji w produkcji detektorów radonu. Wprowadziliśmy zrobotyzowaną komórkę w związku z wdrożeniem nowego detektora radonu Radtrak³. Od samego początku działała ona bardzo sprawnie. Daje nam to zwiększoną stabilność i bezpieczeństwo podczas procesu produkcyjnego, co zapewnia wyraźne korzyści naszym klientom – mówi Oscar Wärnerud, kierownik ds. technicznych w Radonova Laboratories.

Innowacje w dobie pandemii

– Rok 2020 był rokiem innym niż wszystkie, a pandemia wpłynęła na naszą działalność. Na przykład na rynkach, na których istnieje wymóg korzystania z usług konsultantów posiadających certyfikaty zewnętrzne w celu umieszczenia detektorów radonu, możliwość prowadzenia pomiarów radonu została ograniczona.

Jednocześnie jednak ogólnie obserwujemy większe międzynarodowe zainteresowanie radonem ze względu na jego szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi. Nasz nowy obiekt gwarantuje, że będziemy w stanie sprostać nowemu światowemu zapotrzebowaniu na wiarygodne pomiary radonu – komentuje Karl Nilsson, dyrektor generalny Radonova Laboratories.

Po co mierzyć radon?

Na całym świecie około 230 000 ludzi umiera każdego roku z powodu raka płuc wywołanego przez radon. Radon jest częścią szeregu promieniotwórczego rozpoczynającego się od uranu. Ponieważ uran znajduje się w wielu miejscach w skorupie ziemskiej, radon można znaleźć prawie wszędzie. Szczególnie dotknięte są obszary górzyste i/lub obszary o zimnym klimacie. To ostatnie wynika z faktu, że poziomy radonu mogą być zwykle wysokie w izolowanych domach, które są ogrzewane. Aby poznać rzeczywisty poziom radonu w konkretnym budynku, należy wykonać pomiar. Większość krajów na świecie wymaga pomiarów, które dają średnią roczną wartość, co zwykle oznacza, że radon jest mierzony przez co najmniej trzy miesiące. W Polsce okres minimalny to miesiąc, a pomiary wykonywane są w okresie grzewczym.

nowa linia produkcyjna

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.