Skip to main content

Detektory radonu Radtrak2 uzyskały znakomity wynik w hiszpańskich badaniach porównawczych

By 27 maja, 20212 lipca, 2021News

Radonova Laboratories wraz z jednym ze swoich partnerów ACPRO  wzięła udział w badaniach porównawczych pasywnych detektorów radonu w Hiszpanii. Detektory Radtrak2 uzyskały bardzo dobre wyniki w teście porównawczym.

Autoryzowany dostawca Radtrak2 w Hiszpanii

ACPRO SLU jest jednostka certyfikowaną w zakresie ochrony radiologicznej od 1990 roku. Porównania zostały zorganizowane przez Politechnikę w Katalonii we współpracy z Radą Bezpieczeństwa Jądrowego (Consejo de Seguridad Nuclear, CSN).

Ekspozycja i przebieg porównań

Każde laboratorium, biorące udział w pomiarach dostarczyło co najmniej 5 detektorów radonu danego typu. Były one eksponowane w warunkach o stężeniu radonu na poziomie ok 300 i 1000 Bq/m3 przez 3 miesiące. Tylko 5 z 10 laboratoriów uczestniczących w porównaniach uzyskało satysfakcjonujące wyniki w obu ekspozycjach, w tym Radonova Laboratories. Potwierdza to najwyższą jakość naszych detektorów Radtrak2 i prowadzonych przez nas pomiarów.

Przepisy

Po wprowadzeniu najnowszych przepisów związanych z radonem w Hiszpanii, znacznie wzrosło zapotrzebowanie na pomiary w budynkach mieszkalnych i miejscach pracy.

Niemniej jednak w Hiszpanii nadal pozostają do wykonania dalsze prace, takie jak wdrożenie Dyrektywy EURATOM 59/2013, która wciąż czeka na zatwierdzenie na szczeblu krajowym.

radtrak2 w Hiszpanii

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.