Skip to main content

Koszyk

Rekordowe zainteresowanie European Radon Week 2020

By 20 lutego, 20209 października, 2020News
Liczba osób zainteresowanych udziałem w “European Radon Week” znacznie przekroczyła wszystkie poprzednie edycje. Jest to zatem wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu dla ustawodawców, środowiska naukowego, przemysłu oraz innych ekspertów zainteresowanych tematem radonu. Konferencja, która odbędzie się w Wiedniu w dniach 24-28 lutego. To wydarzenie jest wspierane przez organizację European Radon Association (ERA), Komisję Europejską i największy w Europie projekt dotyczący radonu, MetroRADON.

 

Tegoroczny program obejmuje m.in. prezentacje badań przeprowadzonych w ramach projektu metrologicznego MetroRADON finansowanego przez EMPIR – European Metrology Programme for Innovation and Research. Uczestnicy uzyskają wiele informacji na temat nowej dyrektywy EURATOM BSS i postępach we wdrażaniu zmian w poszczególnych krajach europejskich.

Zbliżająca się konferencja w Wiedniu jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących radonu w tym roku. Łączy ona europejskich badaczy, władze i firmy w celu wymiany wiedzy i doświadczeń. Konferencja jest również ważna dlatego, że umożliwia różnym zainteresowanym stronom określenie, które obszary wymagają dalszych badań i rozwoju. Wydarzenie to służy też opracowywaniu i wprowadzaniu wspólnych metod i standardów pomiaru radonu, komentuje José-Luis Gutiérrez Villanueva, sekretarz ERA.

– Jako wiodące na świecie laboratorium, Radonova będzie nadal odgrywać ważną rolę we wszelkich międzynarodowych badaniach, które podkreślają zagrożenia związane z narażeniem na radon. Dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem, które gromadzimy prowadząc pomiary w różnych krajach, jesteśmy w stanie dostarczać ważne dane i wyniki badań, co gwarantuje, że techniki pomiarowe i pomiary radonu pozostają na bardzo wysokim poziomie, mówi Karl Nilsson, CEO Radonova Laboratories.
Na konferencji przedstawione zostaną liczne projekty badawcze i nowe rozwiązania mające na celu ograniczenie szkodliwych skutków radonu. Ponadto Radonova przedstawi wyzwania, przed którymi stanęła w związku z komunikacją społeczną dotyczącą ryzyka związanego z radonem w Szwecji.

Więcej informacji o European Radon Week  można znaleźć tutaj
Aby uzyskać więcej informacji na temat radonu i pomiaru radonu, odwiedź www.radonova.pl

Zbliżenie na europejski tydzień radonu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.