Rośnie zapotrzebowanie na odpowiednie przyrządy do pomiaru radonu. Fredrik Lindén i jego koledzy z działu produkcji przyrządów do pomiaru radonu w laboratorium Radonova są na to gotowi!
– Produkcja aktywnych przyrządów do pomiaru radonu wymaga stosowania zaawansowanej technologii. Wszystkie nasze przyrządy produkowane są ręcznie w naszych zakładach w Uppsali w Szwecji i wymagają dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Nasza praca nie odbiega zbytnio od pracy rzemieślnika, ponieważ wymagania jakościowe są niezwykle wysokie ze względu na to, iż każdy przyrząd opuszczający nasze zakłady musi być w stanie zapewnić maksymalny poziom precyzji i niezawodności. Zwłaszcza, że mamy świadomość, że nasze przyrządy są czasami używane w trudnych warunkach, dodaje Fredrik Lindén.
Odpowiedź na potrzeby
– Aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku, skupiliśmy się obecnie na produkcji przyrządów MARKUS 10, cieszących się największym zainteresowaniem. Staramy się zachować tempo produkcji pozwalające nam uzyskanie stałego zapasu przyrządów, a tym samym zagwarantowanie szybkiej dostawy”, kontynuuje Fredrik Lindén.
Wytrzymałość i łatwość użycia mają kluczowe znaczenie
– Wiemy, że sukces naszych instrumentów zależy od ich solidności, łatwości użycia, niezawodności i precyzji. MARKUS 10 jest dobrym przykładem. Nasi klienci oczekują od nas jako producenta, wysokiej jakości przyrządu, który będzie w stanie wspomagać ich działalność zawodową i zapewnić ich własnym klientom wiarygodny pomiar radonu. Naszym zadaniem jest zagwarantowanie tego wyniku. Ponadto systematycznie testujemy wszystkie elementy składowe naszych przyrządów w oparciu o wysokie wymagania jakościowe, podsumowuje Fredrik Lindén.
Markus 10 w skrócie
Im wyższe stężenie radonu w glebie, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on stwarzać zagrożenie. MARKUS 10 to przyrząd zdolny do pomiaru radonu bezpośrednio w ziemi. Jest to przenośny, zasilany bateryjnie przyrząd, który mierzy wysokie stężenie radonu. Zasada jest następująca: umieszczamy w ziemi sondę, którą podłączamy do przyrządu za pomocą wodoszczelnej złączki. Po naciśnięciu START przyrząd zaczyna pompować powietrze zawarte w glebie. Przyrząd, który jest w stanie wykryć cząstki powstałe w wyniku rozpadu radonu (Polon 218), wskazuje po upływie 12 minut wiarygodną wartość poziomu radonu.