Skip to main content

Udział rozwiązań Radonova w krajowych przetargach publicznych

By 17 stycznia, 2022News

Spółka Radonova, utworzona w 1986 roku przez konsorcjum naukowców z Uniwersytetu w Uppsali w ramach inicjatywy rządu szwedzkiego, często współpracuje z władzami krajowymi. Z czasem zyskała ona znakomitą reputację i jest obecnie postrzegana nie tylko jako podmiot komercyjny, ale również ekspert w dziedzinie pomiarów radonu.

W ostatnim czasie wysokie standardy i doskonała jakość produktów spółki Radonova znalazły odzwierciedlenie w znaczących kontraktach z władzami krajowymi w zakresie pomiarów radonu.

Uruchomienie przez polski rząd jednego z największych w historii badań radonu w Europie

Świadomość społeczna skutków zdrowotnych narażenia na radon w Polsce jest bardzo niska. Ponieważ kraj ten należy do najludniejszych w Europie, nie ulega wątpliwości, że w najbliższych latach możliwości pomiarów radonu w Polsce będą rosły. Aby wprowadzić strategię pomiarów radonu i zbudować obszerną bazę danych, latem 2020 roku polski rząd zlecił realizację dużego projektu obejmującego prawie 32 500 detektorów w okresie czterech lat i wybrał spółkę Radonova jako jego dostawcę.

„Tego rodzaju krajowe badanie jest bardzo ważne, ponieważ dostarczy danych pomiarowych z obszaru całego kraju. Uczestnicząc w tym projekcie, Radonova tworzy podstawy przyszłego rozwoju, zwiększając świadomość zagrożeń związanych z radonem w społeczeństwie”, mówi Zuzanna Podgórska, ekspert ds. pomiarów radonu w spółce Radonova w Polsce.

Wybór spółki Radonova w dwóch nowych przetargach krajowych w 2021 roku

Dzięki doświadczeniu w przetargu w Polsce oraz wcześniejszemu udziałowi w udanych przetargach w Anglii, Estonii i Serbii, spółka Radonova została również niedawno wybrana jako główny partner do dostawy detektorów dla krajowych urzędów ds. radonu w Belgii i Holandii.

„Mimo że mamy dostarczyć mniej detektorów niż w Polsce, jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni urzędom FANQ w Belgii i RIVM w Holandii za zaufanie, jakim obdarzyli naszą spółkę. Udział w krajowych przetargach zawsze stanowił dla nas jeden z priorytetów, ponieważ wzmacnia naszą pozycję jako globalnego lidera, partnera handlowego i eksperta w branży” — podsumowuje Thomas Chauvin, odpowiedzialny za sprzedaż w Belgii i Holandii.

 

Radonova w przetargach

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.