Skip to main content

Krótkoterminowe pomiary radonu

By 22 maja, 20209 października, 2020Pomiary

Dobry wybór, gdy sprzedajesz nieruchomość

Radon to problem, który w wielu krajach często pojawia się w związku ze sprzedażą domu. Gdy potrzebne są dodatkowo szybkie decyzje, często brakuje czasu na akredytowany miesięczny pomiar. Jednym z rozwiązań w takich przypadkach mogą być profesjonalne pomiary krótkoterminowe. Prawidłowo przeprowadzony pomiar krótkoterminowy zapewnia zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu wskazanie poziomu radonu na podstawie wiarygodnych pomiarów.

Najbardziej dokładne krótkoterminowe pomiary

Aby zaspokoić zapotrzebowanie na wiarygodne pomiary, Radonova opracowała najdokładniejszy na świecie detektor radonu do pomiaru krótkoterminowego  o nazwie Rapidos. jest on obecnie używany na całym świecie. Co sprawia, że Rapidos jest lepszy niż inne detektory radonu?

Najważniejsze cechy wyróżniające detektory Rapidos spośród innych mierników radonu:

• Możliwość pomiaru poziomów radonu już od 50 Bq/m3 (jest to średnia wartość stężenia radonu w powietrzu w domach w Polsce)
• Niezwykle wiarygodny wynik w porównaniu z innymi rozwiązaniami do pomiaru krótkoterminowego
• Niezawodne, oznaczone datą przydatności opakowania próżniowe do dostarczania detektorów radonu
• Najszybszy na rynku czas dostawy i analizy

Dokładność tego rozwiązania

Rapidos może mierzyć radon ze względnie wysokim stopniem niezawodności. Objętość pomiarowa detektora jest dwa do trzech razy większa niż innych marek. Jest to ilość powietrza zawartego w komorze detektora. Większa objętość umożliwia pomiar większej liczby cząstek alfa, które powstają, gdy rozpada się radon. To z kolei zapewnia szersze i lepsze dane do faktycznej analizy. Oczywiście jak każdy inny detektor, detektory Rapidos są specjalnie kalibrowane.

Wysoka jakość we wszystkich obszarach

Zdolność do wykonywania bardzo precyzyjnych pomiarów krótkoterminowych zależy również od wyjątkowych parametrów czystości materiału detektora. Aby uzyskać dokładną analizę, ważne jest, aby podczas produkcji i pakowania detektor był jak najkrócej wystawiony na działanie radonu. Nie można wyeliminować go całkowicie, jednak można zmniejszyć liczbę śladów, jaka powstała na skutek oddziaływania tzw. tła.  Dokładnie monitorowany proces produkcyjny Radonova odbywa się w czystym środowisku, aby ograniczyć do minimum liczbę śladów przed zapakowaniem detektora w próżniową szczelną folię zabezpieczającą na czas transportu. Dzięki pakowaniu próżniowemu, łatwo jest ocenić ewentualną nieszczelność zewnętrznej folii

Kontrola jakości

Radonova regularnie uczestniczy w różnych zewnętrznych testach porównawczych, aby zagwarantować niezmiennie wysoką jakość produktu. Pomiary radonu Radonova są również corocznie kontrolowane przez zewnętrznego audytora, który wydaje certyfikację zgodnie z ISO 17025, ISO 9001 i ISO 14001.

Krótkoterminowe pomiary Radonova przewyższają także inne rozwiązania, oferując najkrótszy na rynku czas dostawy i analizy. Jest to szczególnie ważne przy sprzedaży domu, co często wiąże się z presją czasu.

Krótko o radonie

Radon to niewidzialny gaz, który pochodzi z ziemi i jest obecny w powietrzu, którym oddychamy. Rozpada się on na pochodne, które są radioaktywnymi izotopami metali. Osadzają się one emitują promieniowanie. W ten sposób wysoki poziom radonu może powodować raka płuc.

Podwyższony poziom radonu jest największym rakotwórczym zagrożeniem dla zdrowia, na jakie możesz być narażony, jeśli chodzi o powietrze w pomieszczeniu. Globalnie szacuje się, że średnio około 230 000 osób choruje na rak płuc każdego roku z powodu podwyższonego poziomu radonu.

dwa pasywne detektory radonu typu rapidos

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.